Historia wiecznych roślin

W 1988 roku powstał pomysł utrwalenia roślin, zachowując ich naturalne piękno. Setki możliwości wcześniej nieosiągalnych stały się dostępne dla dekoratorów, florystów i projektantów wnętrz, dzięki technologi stabilizacji.

Pod niebem Prowansji i w bliskości śródziemnomorskich gatunków roślin dały początek budowy pierwszej fabryki w południowej Francji. Marzenie zaczęło się kształtować, stabilizacji poddano 40 gatunków roślin. Od tej pory świat otrzymał nowy wyjątkowy standard. Do dnia dzisiejszego oferta kolejnych kwiatów, roślin stabilizowanych powiększyła się wielokrotnie. Jest to wyjątkowy materiał dekoracyjny do wnętrz,  nieograniczony przez brak dostępu do światła słonecznego i uciążliwym systematycznym podlewaniem tradycyjnych roślin.

Stabilizacja palm, następnym krokiem była Valencia, znana z uprawy palm i zieleni wysokiej jakości. Dostępność w tym regionie  zieleni dawało nowe możliwości rozwoju produkcji, traw i liści, jednocześnie całkowicie nowe produkty oparte o drzewa i krzewy. Właściwie, to był dopiero początek, najlepsze było jeszcze przed nami. Rozpoczęła się realizacja produkcji dekoracji dużego formatu. Te XXl jeszcze czekały na swoją premierę.

Rewolucja kwiatowa rozpoczęła się w Ekwadorze, tam powstała fabryka specjalizującą się w stabilizacji kwiatów. Nowa era w świecie kwiatów.

To kolejny milowy krok w rozwoju produkcji roślin stabilizowanych. Ogromna popularność kwiatów wymusiła poszukiwanie miejsca gdzie produkcja będzie się odbywała przez cały rok, takim miejsce właśnie była Kolubia. Produkcja na plantacjach w Kolumbi rozpoczęła się.

Rozpoczyna się czas tworzenia kompozycji i dekoracji. Powstaje dział projektowy i nasi klienci otrzymują gotowe dekoracje. Nie każdy do tej pory potrafił wykorzystać w pełni możliwości kwiatów stabilizowanych. Dlatego od tej pory trafiają do naszych klientów produkty florystyczne.

Nowe wyzwania, pierwsze biuro w Houston, aby móc dostarczać na rynek amerykański, nowe produkty na rynek japoński, innowacje technologiczne, stałe wejście do sprzedaży detalicznej, to są tylko niektóre z wydarzeń, które dzieją się w tych latach, ugruntowana pozycja jako światowy lider w produkcji  kwiatów i drzew stabilizowanych.

Kwiaty i rośliny stabilizowane mają premierę w Polsce, tworzymy plany dystrybucyjne. Poszukujemy potencjalnych partnerów do współpracy i dystrybucji. 2013 rok Dzień Dobry TVN prezentujemy nasze kwiaty szerokiej rzeszy widzów programu śniadaniowego. Program prowadzą Pani Wellman i Redaktor Prokop. Nagrywamy pierwszy spot reklamowy do Radia Zet, emisje będą przed walentynkami. Przed nami pierwsze Walentynki i Dzień Kobiet specjalnie na te okazje projektanci szykują nowe kolekcje.